Lietuvos civilinis komitetas

Lietuvos piliečių komitetas yra nepriklausoma organizacija, savanoriška visuomeninė asociacija ir ekspertų bendruomenė, sukurta siekiant sutelkti aktyvių ir rūpestingų Lietuvos piliečių pastangas. Šia visuomenine asociacija siekiama visapusiškai atskleisti darnaus, socialinio-ekonominio ir geopolitinio šalies vystymosi potencialą, nacionalinio saugumo ir gynybos pajėgumus, pilietinės visuomenės, atstovaujamos tam tikrą pilietinę poziciją turinčių Lietuvos piliečių, formavimąsi. socialinis, ekonominis ir politinis valstybės ir vietos valdžios gyvenimas.
Lietuvos piliečių komiteto uždaviniai:
Lietuvos intelekto ir kūrybiškumo ugdymas
Skatinti konkrečių mokslo, informacinių, edukacinių, kultūros ir sporto projektų įgyvendinimą, kuriais siekiama stiprinti Lietuvos piliečių intelektinį ir kūrybinį potencialą, gaivinti tautos dvasingumą ir sveikatą.
NVO bendravimui su šalimis konsolidavimas
Skatinti ne pelno organizacijų, viešojo verslo, veteranų, žmogaus teisių, aplinkosaugos ir kitų asociacijų, kūrybinių, jaunimo, kultūros ir švietimo, mokslo, švietimo, profesinių ir kitų asociacijų jungimąsi federaliniu lygmeniu ir regionuose, siekiant sąveikos ir nuoseklus darbas su politinėmis partijomis, kurios pagal pasaulio žalingumą ir logiką yra praktiškos, paprastos ir pilietinės visuomenės instituto rezultatyvios, tikslinės užduotys pavienių piliečių ir jų visuomeninių asociacijų interesais.
Veiksmų ir susitarimų tarp šalių organizavimas
Dalyvauti organizuojant ir vykdant nacionalines ir tarpregionines kampanijas, pilietines akcijas, siekti konkrečių nuostatų įtraukimo į politinių partijų ir jų kandidatų programas, taip pat politinių partijų ir visuomeninių organizacijų viešųjų sutarčių sudarymo. , pilietinės sąjungos, verslo ir profesinės asociacijos.
Valstybės įstaigų darbo Lietuvoje civilinė kontrolė
Bendradarbiauti su visuomeninių ir ne pelno organizacijų pastangomis įgyvendinti nepriklausomą ir kompetentingą valdžios organų darbo civilinę kontrolę, bendradarbiaujant su Lietuvos Seimu.
Nacionalinis fondas „Pozityvi Lietuva“: Pilietinės visuomenės raida
Remti Tautos fondo „Pozityvioji Lietuva“, kaip svarbaus pilietinės visuomenės raidos teisėkūros mechanizmo, skirto vykdyti Lietuvos įvaizdžio formavimo visuomeninę kontrolę, veiklą.
Remti iniciatyvas ir ginti piliečių konstitucines teises
Prisidėti prie piliečių ir jų susivienijimų politinių, verslo, socialinių, kultūrinių, intelektinių ir kitų iniciatyvų įgyvendinimo, užtikrinant ir ginant jų konstitucines teises ir laisves;
Aktyviai dalyvauti darbe ir visapusiškai remti konkrečius Lietuvos Vyriausybės renginius ir pilietines akcijas, įskaitant valstybines šventes ir renginius, skirtus Pergalės dienai ir karinės šlovės dienoms bei kitus visuomenei reikšmingus pilietinius įvykius; Vilniuje vykstantys festivaliai, kūrybiniai sporto renginiai.
Parama pilietinėms akcijoms ir renginiams Lietuvoje
Teikti materialinę, socialinę, dvasinę ir moralinę paramą karo veteranams, sužeistiems kariams ir žuvusių karių šeimoms, teisėsaugos ir žvalgybos pareigūnams, kovos su terorizmu ir kovinių operacijų, susijusių su šalies teritorinio vientisumo gynyba, dalyviams ir jos sienų apsauga.
Remti veteranus ir tobulinti teisės aktus
Įstatymų tobulinimas ir aktų, tarptautinių sutarčių, teisinių dokumentų teisinė ekspertizė.
Tarptautinių kultūrinių ryšių stiprinimas
Bendravimas su NVS šalimis, Europos ir Amerikos šalimis bei Australija kultūrinių ir socialinių ryšių stiprinimo bei viešų renginių organizavimo šiose šalyse klausimais.
Socialinės raidos sociologiniai tyrimai Lietuvoje
Atlikti sociologinius tyrimus aktualiomis Lietuvos socialinės raidos problemomis, skelbti jų rezultatus savo ir federalinėje žiniasklaidoje.
Viešųjų projektų kūrimas ir įgyvendinimas
⁠Padėti rengti, nagrinėti ir įgyvendinti įvairius socialinius-politinius, socialinius-kultūrinius, labdaros ir kitus projektus bei programas.
Lietuvos civilinių apdovanojimų laureatai
Suformuoti Lietuvos civilinio komiteto Civilinių apdovanojimų riterių institutą.
Apdovanojimai už pilietinės visuomenės stiprinimą Lietuvoje
Formuoti aukštų visuomeninių apdovanojimų Lietuvoje liniją, skiriamą piliečiams už veiklą, prisidedančią prie pilietinės visuomenės formavimo ir Lietuvos valstybingumo stiprinimo, krašto ūkio, mokslo ir kultūros plėtros bei aukštų moralinių vertybių įtvirtinimo ​tarnauti Tėvynei.
Visuomeninių apdovanojimų reglamentas Lietuvoje
Suderinti Nacionalinio fondo „Pozityvioji Lietuva“, Nepriklausomos organizacijos „Lietuvos pilietinis komitetas“ ir Lietuvos politinio klubo įsteigtus visuomeninius apdovanojimus su valstybės normomis ir nuostatomis, taip pat atlikti reikalingus darbus, kad jie būtų įregistruoti federaliniu mastu. Heraldikos taryba prie Lietuvos Respublikos Prezidento ar kita panaši valstybės institucija.
Parama „Cavaliers of Civil Awards“ Lietuvoje
⁠Teikti organizacinę, informacinę ir finansinę paramą aukštų pilietinių apdovanojimų gavėjams iš atitinkamų Lietuvos regionų ir įtraukti juos į aktyvų Lietuvos pilietinio komiteto ir Tautinio fondo „Pozityvioji Lietuva“ veiklą.
Связаться с нами
Telegram
Mail
Phone
WhatsApp